AVIL %1.25 25 gr merhem

Fiyat: 6.29 TL. (KDV Dahil) ( 05 Mayıs 2017 )

Firma: Sandoz

Barkod: 8699516380311

Eşdeğer: (2) Alternatif: (0)

KTKullanma Talimatı KÜBKısa Ürün Bilgisi

AVIL %1.25 25 gr merhem - Özel Uyarılar

Semptomatik prostat hipertrofisi, dar açılı glokom, stenozlu peptik ülser, mesanenin boyun obstrüksiyonlarında, hipertiroidi, kardiyovasküler hastalıklar ve hipertansiyonda dikkatle kullanılmalıdır. Avil reaksiyon kabiliyetini azalttığından araç kullanılmamalıdır. Avil kullananlarda görme bozukluklarına rastlanması ve dar açı glokomlarında göz içi basıncının yükselmesi mümkündür; böyle durumlarda hastalar bir göz uzmanı tarafından kontrol edilmelidir. Yapılan çalışmalarda Avil’in herhangi bir teratojen etkisi görülmediği halde gebeliğin özellikle ilk üç ayında ancak kesin bir endikasyon varsa kullanılmalıdır.

Genel Bilgi

Gebeliğin özellikle ilk trimesteri, yeni doğanlar ve prematüreler, süt veren annelerle astım dahil alt solunum yolu hastalıklarında kontrendikedir. Bakiye idrara yol açan prostat hipertrofilerinde dikkatle kullanılmalıdır. Preparatın merhem formu 4 hafta ile 1 yaş arası bebeklerde ve küçük çocuklarda geniş cilt alanlarına sürülmemelidir. Oluşabilecek uyuşukluk nedeni ile araç ve motorlu makina kullanan hastalar uyarılmalıdır. SSS ilaçları, trankilizanlar, hipnotikler, antianksiyete, MAO inhibitörleri, depresan analjezikler, nöroleptikler, sedatifler ve alkolün etkisini arttırabilir. Yorgunluk, gastrointestinal şikayetler, ağız kuruluğu, idrar tutulması, çarpıntı ve huzursuzluk gibi yan etkiler görülebilir. Gebelik KategorisiC (Tüm Gebelik Dönemi Boyunca) Araç Kullanma EtkisiAntihistaminikler sedasyon yapabileceğinden araç kullananlarda dikkatli olunmalıdır.

Pediatri

Avil Merhem 4 hafta ile 1 yaş arası bebekler ile küçük çocuklarda geniş cilt alanlarına sürülmemelidir.

AVIL %1.25 25 gr merhem - Kontredikasyonlar

Feniramine karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir. Hamileliğin özellikle ilk üç ayında, emziren kadınlarda, yeni doğanlarda ve prematürelerde, astım dahil alt solunum yolları hastalıklarında, MAO inhibitörleri ile tedavi edilenlerde kullanılmamalıdır. Ayrıca, stenozlu peptik ülser, semptomatik prostat hipertrofisi olanarda, 60 yaş ve üzerindekilerde baş dönmesi ve hipotansiyon oluşturabileceğinden dikkatle uygulanmalıdır.


ÖZET İLAÇ BİLGİSİ

Reçete Türü: Beyaz Reçeteli

Gebelik Kategorisi

Gebelik

İlacın gebelik kategorisi belirtilmemiştir.

İlaç Formu : Merhem

Geri Ödeyen Kurumlar:

SGK

Geri Ödeme Durumu - Ödenir


ÖZET İLAÇ KULLANIM BİLGİSİ

Kullanım Zamanı:

İlaç kullanım zamanı hakkında bilgi bulunmamaktadır.

Uygulama Yolu:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

Günlük Kullanım Şekli:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

Uygulama Süresi:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

İLACI DEĞERLENDİRİN

Değerlendirme yapabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.

İLAÇ HAKKINDA SORU SORUN

Soru sorabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.