EXPIGMENT %2 30 gr krem

Fiyat: 8.18 TL. (KDV Dahil) ( 05 Mayıs 2017 )

Firma: Orva

Barkod: 8699561350055

Eşdeğer: (0) Alternatif: (1)

KTKullanma Talimatı KÜBKısa Ürün Bilgisi

EXPIGMENT %2 30 gr krem - Özel Uyarılar

Hidrokinon belirtildiği şekilde kullanılmadığı taktirde istenmeyan kozmetik etkilere neden olabilecek Depigman etkili bir maddedir. Uzman hekimin hastasına reçete yazmadan önce prospektüste belirtilen notları detaylı olarak incelemesi gerekmektedir. Hassasiyet ve allerji tesbiti Expigment Krem'in az bir miktarının derinin hasar görmemiş bir bölgesine uygulanması ve 24 saat sonra gözlemlenmesi suretiyle yapılabilir. Hafif kızarıklık bir kontrendikasyon teşkil etmez, fakat kaşınma, vezikül oluşumu veya aşırı iltihaplanma görülürse kullanılmamalıdır. Hastayı iyi takip etmek gerekmektedir. Gözlerle temasından sakınınız. 2 aylık kullanım sonucu renk açılması ve beyazlanma gözlemlenmez ise Exipigment Kremin kullanılmasına son verilmelidir. Krem Depigman etki göstermek üzere formüle edilmiştir, güneşte yanmayı önlemek üzere kullanılmamalıdır. Güneş ışığına az da olsa maruz kalındığında melanositik aktivite yavaşlar. Dolayısıyla güneş filitreleri hidrokinon tedavisinin önemli bir kısmını teşkil ederler. Bileşimindeki güneş filitreleri tedavi esnasında güneşten koruyucu etki sağlarlar.Tedavi esnasında ve sonrasında repigmentasyonu önlemek için rengi açılmış olan bölge güneş ışığından korunmalı veya güneş filitresi ihtiva eden bir preparat kullanılmalıdır. Topikal Hidrokinon'un hayyvanlarda çalışması yapılmamıştır. Topikal Hidrokinon'un doğurganlığı önleyip önlmediği, kullanımın sakıncalı olup olmadığı bilinmemektedir, dolayısıyla bu durumda kullanımına dikkat edilmelidir. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanımı hakkında herhangi bir bilgi mevcut değildir.

Genel Bilgi

Kesin gerekli görülmedikçe gebelerde ve 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Hafif kızarıklık kontrendikasyon olarak kabul edilmemektedir. Ancak kaşınma, vezikül oluşumu veya aşırı iltihaplanma tedaviyi durdurmayı gerektirir. Gözlere temas ettirilmemelidir. Güneşte yanmayı önlemek amacıyla kullanılmamalıdır. Lokalize kontakt dermatit gibi yan etkiler görülebilir. Gebelik KategorisiC (Tüm Gebelik Dönemi Boyunca) Araç Kullanma EtkisiCilt üzerine topikal olarak uygulanan %2 Expigment Krem ile ilgili olarak bu konuda yapılmış bir çalışma mevcut değildir.

Pediatri

12 yaşından küçük çocuklarda topikal Hidrokinon´un kullanımı konusunda çalışma yapılmamıştır.

EXPIGMENT %2 30 gr krem - Kontredikasyonlar

Daha önce bu preparata veya bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı hassasiyet veya allerji gözlendiği taktirde kullanılmamalıdır. Hamilelik esnasında veya 12 yaşından küçük çocuklarda topikal Hidrokinon'un kullanımı konusunda çalışma yapılmamaıştır.


ÖZET İLAÇ BİLGİSİ

Reçete Türü: Beyaz Reçeteli

Gebelik Kategorisi

Gebelik

İlacın gebelik kategorisi belirtilmemiştir.

İlaç Formu : Krem

Geri Ödeyen Kurumlar:

SGK

Geri Ödeme Durumu - Ödenir


ÖZET İLAÇ KULLANIM BİLGİSİ

Kullanım Zamanı:

İlaç kullanım zamanı hakkında bilgi bulunmamaktadır.

Uygulama Yolu:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

Günlük Kullanım Şekli:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

Uygulama Süresi:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

İLACI DEĞERLENDİRİN

Değerlendirme yapabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.

İLAÇ HAKKINDA SORU SORUN

Soru sorabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.