IRINOTEL 100 mg/5 ml IV infüzyon için kon. çöz. içeren flakon

Fiyat: 183.07 TL. (KDV Dahil) ( 05 Mayıs 2017 )

Firma: Farmar

Barkod: 8699830770126

Eşdeğer: (18) Alternatif: (15)

KTKullanma Talimatı KÜBKısa Ürün Bilgisi

IRINOTEL 100 mg/5 ml IV infüzyon için kon. çöz. içeren flakon - Özel Uyarılar

Genel Bilgi

İltihaplı kronik barsak hastalığı olanlarda, ilacın ilk kullanımında alerji görülenlerde, ürünün bileşiminde bulunan maddelerden birine olan hassasiyet, gebelik ve laktasyon durumunda, bilirubin seviyesi normal üst sınırın 3 katından yüksek olan hastalarda, ciddi kemik iliği yetmezliği olan hastalarda, WHO performans statüsü 2'den büyük olan hastalarda, sarı kantaron kullananlarda kontrendikedir. Böbrek yetmezliğinde kullanılmamalıdır. Erken veya gecikmeli ishal görülebilir. Tedavi sırasında haftalık tam kan sayımı yapılmalıdır. Hastalar nötropeni riski ve ateşin önemi konusunda uyarılmalıdır. Ciddi hematolojik etkiler görülen hastalarda bir sonraki kürde doz azaltılması önerilir. Yaşlı hastalarda dikkatle uygulanmalıdır. Barsak obstrüksiyonu çözülene kadar uygulanmamalıdır. Fenobarbital, fenitoin, karbamazepin, ketokonazolle birlikte kullanılmamalıdır. Nöromüsküler bloke edici ajanlar, antikolinesteraz aktivitesi olan ilaçlar ile etkileşim görülebilir. İrinotekan verilen hastalara canlı aşı uygulanmamalıdır. Diyare, diyare ve/veya kusmaya bağlı dehidratasyon, konstipasyon, nötropeni, akut kolinerjik sendrom gibi yan etkiler görülebilir. Pediatri: 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz. Gebelik KategorisiD (Tüm Gebelik Dönemi Boyunca) Araç Kullanma EtkisiİRİNOTEL ile tedavide baş dönmesi görme bozukluğu olabileceği için hastaların araç ya da makine kullanmamaları bildirilmelidir.

Pediatri

İrinotekanın pediyatrik hastalarda etkinliği ve güvenilirliği bilinmemektedir, dolayısıyla çocuklarda kullanılmamalıdır.

Geriatri

Yaşlılarda doz dikkatle seçilmeli ve hastalar tedavi esnasında özellikle karaciğer fonksiyonları bakımından yakından izlenmelidir.

Özel Uyarı

Ürün sorbitol içerdiğinden dolayı, kalıtımsal fruktoz intolerans problemi olan hastaların bu ilacı kullanmamaları gerekir. Bu ürün pH ayarı için NaOH içerir. Bu durum, kontrollü sodyum diyetinde olan hastalar için göz önünde bulundurulmalıdır.


ÖZET İLAÇ BİLGİSİ

Reçete Türü: Beyaz Reçeteli

Gebelik Kategorisi

Gebelik

İlacın gebelik kategorisi belirtilmemiştir.

İlaç Formu : Flakon

Geri Ödeyen Kurumlar:

SGK

Geri Ödeme Durumu - Ödenmez


ÖZET İLAÇ KULLANIM BİLGİSİ

Kullanım Zamanı:

İlaç kullanım zamanı hakkında bilgi bulunmamaktadır.

Uygulama Yolu:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

Günlük Kullanım Şekli:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

Uygulama Süresi:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

İLACI DEĞERLENDİRİN

Değerlendirme yapabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.

İLAÇ HAKKINDA SORU SORUN

Soru sorabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.