NADIXA %1 30 gr krem

Fiyat: 24.58 TL. (KDV Dahil) ( 05 Mayıs 2017 )

Firma: Adeka

Barkod: 8699587352804

Eşdeğer: (4) Alternatif: (0)

KTKullanma Talimatı KÜBKısa Ürün Bilgisi

NADIXA %1 30 gr krem - Özel Uyarılar

Genel Bilgi

14 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Göz ve mukoz membranlara temas ettirilmemelidir. Göze temas ettiğinde bol ılık suyla yıkanmalıdır. Uygulamalardan sonra eller yıkanmalıdır. Oluşabilecek fotosensivite reaksiyonları nedeniyle, tedavi sırasında UV ve güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Preparat kesik/sıyrık deriye uygulanmamalıdır. Gebelerde dikkatli olunmalıdır. Anne sütüne geçebilir; emziren annelerde kullanılmamalıdır. Kaşıntı ve yaygın olmayarak, yanma hissi, eritem, kontakt dermatit, ürtiker ve hipopigmentasyon gibi yan etkiler görülebilir. Duyarlılık veya şiddetli tahriş geliştiğinde tedavi bırakılmalıdır. Gebelik KategorisiB (Tüm Gebelik Dönemi Boyunca) Araç Kullanma EtkisiNADIXA'nın sürücülük ve makine kullanımı üzerine herhangi bir etkisi gösterilmemiştir.

Pediatri

14 yaş altı çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.


ÖZET İLAÇ BİLGİSİ

Reçete Türü: Beyaz Reçeteli

Gebelik Kategorisi : B

Gebelik

İlacın gebelik kategorisi B’dir

Laktasyon

İlaç emzirme döneminde kullanılamaz.

Gebelik ve Laktasyonda İstisnai Durumlar

Emziren kadınlara uygulandığı takdirde, nadifloksasin anne sütünden memedeki çocuk üzerinde etkiye neden olabilecek ölçüde atılmaktadır. Emzirme döneminde kullanılmamalıdır ve NADIXA kremi hiçbir şekilde göğüslerine uygulamamalıdır.

İlaç Formu : Krem

Geri Ödeyen Kurumlar:

SGK

Geri Ödeme Durumu - Ödenir


ÖZET İLAÇ KULLANIM BİLGİSİ

Kullanım Zamanı:

İlaç aç veya tok karnına kullanılmalıdır.

Uygulama Yolu:

İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyip, kurulayınız. İlacı, tedavi edilecek bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayınız ve hafif hareketlerle masaj yaparak cilde yediriniz.

Günlük Kullanım Şekli:

NADİXA haricen cilde uygulanan bir kremdir. NADİXA'yı akneli bölgeye, sabahları ve yatmadan önce olmak üzere, günde iki kere uygulayınız.

Uygulama Süresi:

Tedavinin normal süresi sekiz (8) haftadır. Doktorunuz size NADİXA ile uygun tedavi süresini bildirecektir. İstenilen sonuç elde edilmeden tedaviye ara vermeyiniz.

İLACI DEĞERLENDİRİN

Değerlendirme yapabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.

İLAÇ HAKKINDA SORU SORUN

Soru sorabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.