Prof. Dr. Gökhan Yağcı

Prof. Dr. Gökhan Yağcı

Branş: Genel Cerrahi

Meslek Grubu: Genel Tıp Doktoru

  • 03122929292

  • Ankara

  • 20 Yıllık Tecrübe

Hastane Bağlantıları

Özel Medicana İnternational Ankara Hastanesi, Işıl Sağlık Hizmetleri A.ş

  • Branş belirtilmemiş.

  • Ankara

  • Söğütözü Mah. 2165 Sok.

  • 03122929292

  • Başlangıç Tarihi Belirtilmemiştir.

  • Halen Çalışıyor

  • Çalışma Saatleri Belirtilmemiş.

Soru Cevap

Anonim

Danişma

Anonim - 03 Eylül 2014 - 09:49
2 4
SAYIN HOCAM MERHABALAR. SİZE BİR KONUDA DANIŞMAK İSTİYORUM. YAKLAŞIK 1,5 AYDIR GÖBEK DELİĞİMİN YAKLAŞIK 2-3 PARMAK ÜSTÜNDE BİR ACI OLUYOR.İĞNE BATMASI GİBİ BIÇAK KESİĞİ GİBİ SANKİ. İÇTEN GELEN BİR ACI DEĞİL YÜZEYSEL. BU BAZEN VÜCUT HAREKETİYLE BAZEN EĞİLİP KALKINCA, BAZEN KARNIM GERİLİNCE OLUYOR. BAZEN KOL VE GÖVDE HAREKETLERİYLE OLUYOR. AYRICA BUNUN YANINDA GÖBEĞİMİN DELİĞİNİN 2-3 PARMAK YUKARISI SAĞ VE BAZEN SOL TARAFINDA SANKİ BASKI GİBİ OLMAKTA. SANKİ PARMAĞINLA ORAYI BASTIRIYORSUN SANKİ SIKIYORMUŞSUN GİBİ BİR HİS OLUP 5 SANİYE KADAR SÜRÜP GEÇMEKTE. AMA ACININ MERKEZ GÖBEK DELİĞİNİN 2-3 PARMAK ÜST TARAFI (BU BÖLGEDE İNCE SIZI GİBİ OLUYOR). BAZEN MİDEYE DOĞRU DA SANKİ İĞNEYLE SÜRTME GİBİ BİR HİS OLUYOR. VE BUNU KAFAMA ÇOK TAKIYORUM. AYRICA KARIN BÖLGEMDE SAĞDA SOLDA ORTADA SANKİ İĞNELENME GİBİ DE OLMAKTA ÖZELLİKLE AYAĞA KALKINCA HAREKET EDİNCE ve KİLOLU OLDUĞUM İÇİN GÖBEĞİM SALLANINCA DA KARNIMDA İĞNELENME OLMAKTA. BAZEN DE GÖBEK ÇUKURUNUN ETRAFINDA 10 SANİYE KADAR SÜREN AĞRI OLMAKTA. EVHAMLI BİR HALİM VAR. DEVAMLI GÖBEĞİMİ ELLİYORUM EZİYORUM. KÖTÜ BİR ŞEY VARMI DİYE DEVAMLI DÜŞÜNÜYORUM. YAKLAŞIK 2 AY ÖNCE BATIN USG ÇEKİLDİM HAFİF KARACİĞER YAĞLANMASI DIŞINDA BİR SORUN GÖZÜKMEDİ. USG SONUCUNDA İSE BATIN ORTA KISIM GAZ NEDENİYLE DEĞERLENDİRİLEMEDİ YAZIYOR. AYRICA BUDA KAFAMA TAKILDI ACABA O BÖLGEDE BİRŞEY ATLANDIMI DİYE. YÜZEYEL USG ÇEKİLMEDİM.YAKLAŞIK 1,5 SENE ÖNCEDE KOLONOSKOPİ OLMUŞTUM SIKINTI GÖRÜLMEDİ İBS TEŞHİSİ KONDU. 1.5 SENE ÖNCE AYRICA ENDOSKOPİDE OLMUŞTUM REFLÜ TEŞHİSİ KONDU. YUKARIDAKİ SIKINTILARIM HARİCİNDE MİDE BULANTISI, KİLO KAYBI, GENEL VE DEVAMLI BİR KARIN AĞRIM YOK. UYURKEN BU TARZ SIKINTILARIM YOK. EVHAMLI BİR YAPIM VAR. AYRICA 170 BOY VE 104 KİLOYUM. KARIN KASLARIYLA İLGİLİ BİR SORUN VEYA FITIK OLABİLİRMİ. TAVSİYENİZ NE OLUR. ANLATTIĞIM ŞİKAYETLER KÖTÜ BİR HASTALIK HABERCİSİ OLABİLİR Mİ? CEVABINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDER KOLAYLIKLAR DİLERİM.
Gökhan Yağcı
Gökhan Yağcı - 03 Eylül 2014 - 00:00
Anlattığınız şikayetler doğrudan bir hastalığı işaret etmiyor. Aşırı kilolu olduğunuzdan küçük bir göbek fıtığınız olabilir. Kilo vermenizi öneririm, VKİ değeriniz 36, obez kategorisindesiniz.
Gökhan Yağcı
Gökhan Yağcı - 19 Şubat 2014 - 00:00
7 5
Muhtemel kabızlık nedeni ile kanamanız oluyor, normal dışkılamaya geçince bir hafta içerisinde kanamanın düzelmesi gerekir.
Gökhan Yağcı
Gökhan Yağcı - 07 Kasım 2013 - 00:00
Bu tur tedavilerde en az 48 saat izolasyon öneriliyor , sonrasında bir sakınca olmadıgını biliyorum.

UZMANI DEĞERLENDİR

Değerlendirme yapabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.

UZMANA SORU SORUN

Soru sorabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.