RINGER solüsyonu 1000 ml (cam şişe) setsiz

Fiyat: 4.53 TL. (KDV Dahil) ( 05 Mayıs 2017 )

Firma: Polifarma

Barkod: 8699606692867

Eşdeğer: (7) Alternatif: (21)

KTKullanma Talimatı KÜBKısa Ürün Bilgisi

RINGER solüsyonu 1000 ml (cam şişe) setsiz - Özel Uyarılar

1- Belirgin hipopotasemi ya da hipokalsemi durumlarında, Ringer Solüsyonu ile birlikte ayrıca eksik elektrolitleri yerine koyma solüsyonları da kullanılmalıdır. 2- Sodyum tuzları, kalp yetmezliği, hipertansiyon, böbrek yetmezliği, periferik veya pulmoner ödemde ve gebelik toksemisinde dikkatle kullanılmalıdır. 3- 25˚C’nin altında saklanmalıdır. 4- İrigasyon amaçlı kullanım sırasında: Uygulamalar sırasında sistemik dolaşıma geçebileceğinden konjestif kalp yetmezliği, son dönem böbrek yetmezliği, sodyum kaynaklı ödemle seyreden klinik tablolarda ve kortikosteroid kullanan hastalara uygulamada dikkat gerekir. 5- Solüsyon ambalajı açıldıktan sonra en kısa zamanda kullanılmalıdır. 6- Artan solüsyon tekrar kullanılmamalıdır.

Genel Bilgi

Ekstraselüler hiperhidrasyon ya da hipervolemi, hipertonik dehidratasyon, hiperkalemi, hipernatremi, hiperkalsemi, hiperkloremi, şiddetli böbrek yetmezliği (oligüri/anürinin eşlik ettiği), dekompanse kalp yetmezliği, şiddetli hipertansiyon, genel ödem ve assitle seyreden siroz durumlarında, birlikte digital tedavisi alan hastalarda kontrendikedir. Uygulama sırasında sıvı dengesi ve plazmadaki elektrolitlerin (sodyum, potasyum, kalsiyum ve klorür) konsantrasyonu izlenmelidir. Kardiyak ya da pulmoner yetmezlikli hastalarda yüksek hacimli infüzyonlarda, renal veya adrenokortikal yetmezlik, akut dehidratasyon ve ciddi yanık durumlarındaki aşırı doku yıkımı gibi hiperkalemiye yatkınlık yaratan durumlarda dikkatli olunmalıdır. İV uygulama sırasında damar dışına kaçmamasına özen gösterilmelidir. Potasyum ve kalsiyum yetersizliklerinde bu iyonları yerine koymada kullanılmaz. Gebelerde ancak çok gerekliyse kullanılmalıdır. Emzirenlerde dikkatli olunmalıdır. Elektrolit bozuklukları, hiperhidrasyon ve kalp yetmezliği gibi yan etkiler görülebilir. Gebelik KategorisiC (Tüm Gebelik Dönemi Boyunca)

RINGER solüsyonu 1000 ml (cam şişe) setsiz - Kontredikasyonlar

Addison hastalığı (Addison’un tedavi edilmiş hastalığında ya da krizlerinde, potasyumsuz sıvılar tercih edilir). Elektrokoter kullanımının gerekli olduğu operasyonlarda, elektrolit içeren irigasyon solüsyonları kullanılmamalıdır.


ÖZET İLAÇ BİLGİSİ

Reçete Türü: Beyaz Reçeteli

Gebelik Kategorisi : C

Gebelik

İlacın gebelik kategorisi C’dir

İlaç Formu Belirtilmemiştir.

Geri Ödeyen Kurumlar:

SGK

Geri Ödeme Durumu - Ödenir


ÖZET İLAÇ KULLANIM BİLGİSİ

Kullanım Zamanı:

İlaç kullanım zamanı hakkında bilgi bulunmamaktadır.

Uygulama Yolu:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

Günlük Kullanım Şekli:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

Uygulama Süresi:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

İLACI DEĞERLENDİRİN

Değerlendirme yapabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.

İLAÇ HAKKINDA SORU SORUN

Soru sorabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.