Acıbadem Sağlık ve Hayat

Acıbadem Sağlık ve Hayat

İl: İstanbul

İlçe: Ataşehir

  • (216) 571 5 571

  • Küçükbakkalköy Mah. Başar Sokak No: 20 34750 Ataşehir - İstanbul

  • 13 Yıldır Aktif

Soru Sorulmamış

0

Değerlendirme

471

Görüntülenme

SİGORTA ADRES BİLGİSİ

Acıbadem Sağlık ve Hayat

Genel Bilgiler

SİGORTA HAKKINDA

Şirketimiz, 2004 yılından beri Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş. markası ile faaliyet göstermekte ve kuruluşundan bugüne, 20 yılı aşkın tecrübesi ile sağlık, hayat ve ferdi kaza branşlarında müşterilerine sigortacılık ürünleri sunmaktadır.

Acıbadem Sigorta, sektörde sağlık sigortaları alanında uzmanlaşmış ve bu alana yoğunlaşmış tek sigorta şirketi olma özelliği taşımaktadır.

Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta Bank Negara Malezya tarafından regüle edilen Avicennia Capital Sdn Bhd Finansal Holding Şirketinin bir iştirakidir. Avicennia Capital tamamen, Malezya Hükümetinin stratejik yatırım fonu olan Khazanah Nasional Berhad’ın sigorta yatırım koludur ve 13 Kasım 2013 itibarı ile Acıbadem Sigortanın çoğunluk hisselerinin sahibidir.

Genel Müdürlüğü Ataşehir’de bulunan Acıbadem Sigorta, Doğu Marmara, Ege, Orta Anadolu, Güney Anadolu ve Kuzey Marmara Bölge Müdürlükleri ile Kozyatağı, Mecidiyeköy, Bakırköy ve Kartal Şube Müdürlükleri, 514 çalışanı ve Türkiye genelinde 304 acentesi ile sunulan sigorta hizmetlerinde hızı ve kalitesini üst düzeye çıkarmak amacıyla büyümesini sürdürmektedir.

2015 yılsonu verilerine göre; şirketimiz, sektörün bir buçuk katı bir büyüme performansı ile sağlık/ hastalık sigortaları alanında prim üretimini %25,6 artırarak 514 milyon TL seviyelerine çıkarmış, böylelikle pazar payını 1 puan yukarı taşımıştır. %15.0’lik pazar payı ile Acıbadem Sigorta yaklaşık 360.000 sigortalısı ile sektördeki ikinci büyük sağlık sigorta şirketi konumundadır.

Şirketimiz, sayısı 2.500’e varan anlaşmalı kurum ağı ile sigortalılarına yüksek kalitede sağlık hizmeti alma imkanı sunmaktadır.

Şirketimiz, etkin mali yönetim politikaları ile gücüne güç katarak farklı ihtiyaçlara ve büyük kitlelere uygun imkanlar ile sigorta hizmetleri sunulabilecek şekilde pazarı geliştirme hedefleri doğrultusunda başarı ile ilerlemektedir.


ANLAŞMALAR

4 Uzman Anlaşması

2 Sağlık Kurumu Anlaşması

0 Eczane Anlaşması