Öne Çıkanlar (8219)

Kullanıcılar tarafından yararlı bulunan cevapların tümünü araştırın.

Kime : Dr. Mahmut Gökdağ

Cevaplayan : Dr. Mahmut Gökdağ

Kime : Yrd. Doç. Dr. Soner Akkurt

Cevaplayan : Yrd. Doç. Dr. Soner Akkurt

Muhtemelen kas yırtığı olmuştur. Düz koşulara başlayabilirsiniz. Koşudan sonra açma germe egzersizleri ve arkasından hafif ağırlıkla kuvvetlendirme egzersizleri yapmanız gerekir. Üç hafta sonra top çalışmasına başlayın. Ağrı olursa bu süreyi 5 haftaya çıkartın. Geçmiş olsun.

Kime : Prof. Dr. Nezih Oktar

Cevaplayan : Prof. Dr. Nezih Oktar

Dengesizlik ve kulakta çınlama yakınmalarını boyun fıtığına bağlama eğilimi oldukça eski ve hatalı bir tıp görüşü ve uygulamasıdır. Günümüzde artık bu yakınmalar en son bilgilerle iç kulak, denge siniri, omur ilik ve beyin ve bunları etkileyen kanda dolaşan maddeler ve bu bölgelerin kanlanma düzeylerine bağlanmaktadır. Sizdeki boyun fıtığının yakınmalarınıza (dengesizlik ve kulakta çınlama) neden olduğu son derece kuşkuludur ve modern tıp için kanıtı yoktur. Boyun fıtığının omuriliği ön taraftan değil de arka taraftan etkilemesi gerekir ki bu durumun oluşması son derece enderdir. Zaten böyle bir darlık durumunda klinik daha değişik olur ve hasta dengesizliği farkedemez çünkü el ve ayakları kuvvetsizleşir ve duyma hissini de yitirir. Ama yine de mevcut boyun fıtığı için yüzmeniz, aşırıya kaçmadan agzersiz yapmanız olumludur. Geçmiş olsun.
Tümünü görmek için

Güncel Soru Cevaplar (8219)

Sağlık Portalı'nda şu anda sorulan soruları takip edin. En güncel soru cevaplara hızlıca ulaşın.

Kime : Sağlık Portalına

Cevaplayan : Sağlık Portalı Ekibi

Kime : Sağlık Portalına

Cevaplayan : Sağlık Portalı Ekibi

Kime : Sağlık Portalına

Cevaplayan : Sağlık Portalı Ekibi

Merhaba Kübra hanım,

Yüzdeki gözeneklerin çok genişlemesi sadece görünüm açısından değil bakterilerin cilde girmesi, kirin ve yağın gözenekleri tıkaması ve bunun sonucunda aknelerin oluşmasına ortam hazırlaması açısından da sakıncalı. Yüzdeki gözenekleri kapatmak için önce zeytinyağı ile temizleyebilir, C vitamini takviyesi ile yeni hücre oluşumunu teşvik edebilirsiniz.

Gözenekleriniz tıkanmadan kendinize bir temizleme ve bakım rutini edinmeniz akne oluşumunu engellemek, cildin aşırı yağlanmasını önlemek ve cilt hücrelerinin yenilenerek daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanız açısından önemli. Düzenli olarak yapacağınız bakım ile yüzdeki gözenekleri kapatmak mümkün.

Zeytinyağıyla Gözenekleri Temizleyin: Tıkanmış gözenekleri açmak ve temizlemek için cilt üzerinde tabaka oluşturmayan zeytinyağından faydalanabilirsiniz. Zeytinyağı gözeneklerde biriken yağı, kiri temizlemenize yardımcı olur. Bir çorba kaşığı zeytinyağını masaj yaparak tüm yüzünüze uygulayın. Bir tencere içinde kaynattığınız suyun buharına yüzünüzü 20-30 cm kadar mesafeden 5 dakika kadar tuttuktan sonra nemli bir bezle zeytinyağını temizleyin. Bunu günde 2 kere yapabilirsiniz. Burada kullanacağınız buhar kirin ve yağın açılan gözeneklerden daha çabuk temizlenmesini sağlayacaktır.

Ölü Deri Hücrelerini Temizleyin: Ölü cilt hücrelerini temizlemek için karbonat kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı karbonatı 1-2 yemek kaşığı iyi suyla karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Parmaklarınızla 3-5 dakika masaj yaptıktan sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Saygılarımızla. 

Sağlık Portalı Ekibi.

Kime : Sağlık Portalına

Cevaplayan : Sağlık Portalı Ekibi

Tümünü görmek için