Öne Çıkanlar (8125)

Kullanıcılar tarafından yararlı bulunan cevapların tümünü araştırın.

Kime : Dr. Mahmut Gökdağ

Cevaplayan : Dr. Mahmut Gökdağ

Kime : Prof. Dr. Nezih Oktar

Cevaplayan : Prof. Dr. Nezih Oktar

Dengesizlik ve kulakta çınlama yakınmalarını boyun fıtığına bağlama eğilimi oldukça eski ve hatalı bir tıp görüşü ve uygulamasıdır. Günümüzde artık bu yakınmalar en son bilgilerle iç kulak, denge siniri, omur ilik ve beyin ve bunları etkileyen kanda dolaşan maddeler ve bu bölgelerin kanlanma düzeylerine bağlanmaktadır. Sizdeki boyun fıtığının yakınmalarınıza (dengesizlik ve kulakta çınlama) neden olduğu son derece kuşkuludur ve modern tıp için kanıtı yoktur. Boyun fıtığının omuriliği ön taraftan değil de arka taraftan etkilemesi gerekir ki bu durumun oluşması son derece enderdir. Zaten böyle bir darlık durumunda klinik daha değişik olur ve hasta dengesizliği farkedemez çünkü el ve ayakları kuvvetsizleşir ve duyma hissini de yitirir. Ama yine de mevcut boyun fıtığı için yüzmeniz, aşırıya kaçmadan agzersiz yapmanız olumludur. Geçmiş olsun.

Kime : Yrd. Doç. Dr. Soner Akkurt

Cevaplayan : Yrd. Doç. Dr. Soner Akkurt

Muhtemelen kas yırtığı olmuştur. Düz koşulara başlayabilirsiniz. Koşudan sonra açma germe egzersizleri ve arkasından hafif ağırlıkla kuvvetlendirme egzersizleri yapmanız gerekir. Üç hafta sonra top çalışmasına başlayın. Ağrı olursa bu süreyi 5 haftaya çıkartın. Geçmiş olsun.
Tümünü görmek için

Güncel Soru Cevaplar (8125)

Sağlık Portalı'nda şu anda sorulan soruları takip edin. En güncel soru cevaplara hızlıca ulaşın.

Kime : Doç. Dr. Ramazan Yıldız

Cevaplayan : Doç. Dr. Ramazan Yıldız

Kime : Sağlık Portalına

Cevaplayan : Sağlık Portalı Ekibi

Merhaba Ozan bey, 

İlk önce güzel dilekleriniz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabilmiş isek ne mutlu bize. Isırgan otu şampuanı saçlara iyi gelmektedir. Site politikamızdan dolayı herhangi bir firmanın ilacını önermemekteyiz. Tüm firmaların ürünleri aynı amaca hizmet ettiği için herhangi bir firmanın ürününü kullanabilirsiniz. 

Saygılarımızla. 

Sağlık Portalı Ekibi. 

Tümünü görmek için

Cevap Bekleyenler (1)

Sağlık Portalı'nda bulunan cevapları araştırırken, katkı sağlayanlardan olmak istermisinz? Sağlık Portalı'na katkı sağlayanlar ailesinin üyesi olup bilgi ve tecrübelerinizi paylaşın.

Tümünü görmek için