Öne Çıkanlar (8034)

Kullanıcılar tarafından yararlı bulunan cevapların tümünü araştırın.

Kime : Dr. Mahmut Gökdağ

Cevaplayan : Dr. Mahmut Gökdağ

Kime : Prof. Dr. Nezih Oktar

Cevaplayan : Prof. Dr. Nezih Oktar

Dengesizlik ve kulakta çınlama yakınmalarını boyun fıtığına bağlama eğilimi oldukça eski ve hatalı bir tıp görüşü ve uygulamasıdır. Günümüzde artık bu yakınmalar en son bilgilerle iç kulak, denge siniri, omur ilik ve beyin ve bunları etkileyen kanda dolaşan maddeler ve bu bölgelerin kanlanma düzeylerine bağlanmaktadır. Sizdeki boyun fıtığının yakınmalarınıza (dengesizlik ve kulakta çınlama) neden olduğu son derece kuşkuludur ve modern tıp için kanıtı yoktur. Boyun fıtığının omuriliği ön taraftan değil de arka taraftan etkilemesi gerekir ki bu durumun oluşması son derece enderdir. Zaten böyle bir darlık durumunda klinik daha değişik olur ve hasta dengesizliği farkedemez çünkü el ve ayakları kuvvetsizleşir ve duyma hissini de yitirir. Ama yine de mevcut boyun fıtığı için yüzmeniz, aşırıya kaçmadan agzersiz yapmanız olumludur. Geçmiş olsun.

Kime : Yrd. Doç. Dr. Soner Akkurt

Cevaplayan : Yrd. Doç. Dr. Soner Akkurt

Muhtemelen kas yırtığı olmuştur. Düz koşulara başlayabilirsiniz. Koşudan sonra açma germe egzersizleri ve arkasından hafif ağırlıkla kuvvetlendirme egzersizleri yapmanız gerekir. Üç hafta sonra top çalışmasına başlayın. Ağrı olursa bu süreyi 5 haftaya çıkartın. Geçmiş olsun.
Tümünü görmek için

Güncel Soru Cevaplar (8034)

Sağlık Portalı'nda şu anda sorulan soruları takip edin. En güncel soru cevaplara hızlıca ulaşın.

Kime : Uzm. Dr. Ayşe Cin

Cevaplayan : Sağlık Portalı Ekibi

Merhaba Radife hanım, 

Doktor Ayşe hanıım, İzmir Tepecik Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde çalışmaktadır. Kendisine kurum numarasından ulaşıp randevu alabilirsiniz. Kurum numarası : (232) 444 35 60. 

Saygılarımızla. 

Sağlık Portalı Ekibi. 

Kime : Opr. Dr. Narin Türkmen

Cevaplayan : Sağlık Portalı Ekibi

Merhaba Ayşe hanım,

Doktor Narin hanım Özel Medicana Konya Hastanesinde çalışmaktadır. Kendisine kurum numarasından ulaşabilirsiniz. Kurum numarası : 332 221 80 80. 

Sorunuza istinaden verebileceğimiz bilgi ise şu şekildedir : 

Hamilelikte sık rastlanan şikayetlerden birisi de özellikle ayaklarda ve ellerde görülen şişliklerdir. Gebeliğin ilk ayında pek rastlanmaz, gebelik ayları ilerledikçe şişliklerin görülme sıklığı da artar. En sıklıkla ayaklarda, ayak bileklerinde oluşur. Ellerde daha nadir görülür. Ayakkabı ve yüzük sıkmaya başlayabilir. Ellerdeki şişlik (ödem) çok şiddetli olduğunda karpan tünel sendromu (sinir sıkışması) görülebilir. Ellerde uyuşma, karıncalanma ve güçsüzlük ile seyreden karpan tünel sendromu hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eğer bacaklarınızda şişliğe eşlik eden kızarıklık, ağrı, ısı artışı gibi belirtiler varsa ve her iki bacak arasında orantısız şişlik varsa damar tıkanıklığı gibi ciddi bir duruma bağlı olabilir. Bu durumda mutlaka doktorunuza başvurun.

Saygılarımızla.

Sağlık Portalı Ekibi.

Kime : Dyt. Nursen Barış

Cevaplayan : Sağlık Portalı Ekibi

Merhaba Harun Bey, 

Elimizdeki en son bilgiye göre Nursen hanım Remedy Hospital'da çalışmaktaydı. Şu anda nerede çalıştığı hakkında elimizde bilgi bulunmamaktadır. Yardımcı olamadığımız için özür dileriz.

Saygılarımızla.

Sağlık Portalı Ekibi.

Tümünü görmek için

Cevap Bekleyenler (0)

Sağlık Portalı'nda bulunan cevapları araştırırken, katkı sağlayanlardan olmak istermisinz? Sağlık Portalı'na katkı sağlayanlar ailesinin üyesi olup bilgi ve tecrübelerinizi paylaşın.

Seçilen filtreye göre sonuç bulunamamıştır. Sorulmuş soruları görmek için lütfen tıklayınız.
Tümünü görmek için