TRIZOL 100 mg 7 kapsül

Fiyat: 22.32 TL. (KDV Dahil) ( 05 Mayıs 2017 )

Firma: Koçak Farma

Barkod: 8699828150077

Eşdeğer: (27) Alternatif: (32)

KTKullanma Talimatı KÜBKısa Ürün Bilgisi

TRIZOL 100 mg 7 kapsül - Özel Uyarılar

Tedaviye başlamadan önce ve tedavi sırasında mutlaka karaciğer fonksiyon testleri yapılmalıdır. Flukonazol büyük oranda idrarla değişmemiş ilaç şeklinde itrah edildiği için, böbrek yetmezliği olanlarda dikkatle kullanılmalı, gerektiği durumlarda doz ayarı yapılmalıdır. Tedavi sırasında Flukonazol'a bağlı olduğu düşünülen deri döküntüleri, bülloz lezyonlar ve eritem multiform gelişirse tedaviye derhal son verilmelidir. Mevcut verilere göre Flukonazol hastaların vasıta sürme veya makina kullanma kapasitelerini değiştirmemektedir. Hamilelikte Kullanımı: Hamilelikte kontrendikedir. Bu yüzden doğurganlık yaşındaki kadınlar ilaca başlamadan önce mutlaka gebelik testi yaptırmalı ve test negatif olmalıdır. Tedavi sırasında ise hamilelikten korunmalıdırlar. Emzirme Döneminde Kullanım: Emziren annelerde kullanılmamalıdır. Çocuklarda Kullanım: 16 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

Genel Bilgi

Oluşabilecek hepatik toksisiteye karşı dikkatli olunmalıdır. Anne sütündeki konsantrasyonu plazma konsantrasyonu ile eşittir. Gebelik ve laktasyon dönemlerinde kullanılmamalıdır. Kesin gerekli görülmedikçe 16 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Varfarin, kümarin türevi antikoagülan ve tolbutamidle birlikte kullanılmamalıdır. Gastrointestinal şikayetler ve deri döküntüsü gibi yan etkiler görülebilir. Gebelik KategorisiC (Tüm Gebelik Dönemi Boyunca) Araç Kullanma EtkisiMevcut verilere göre Trizol hastaların vasıta sürme veya makine kullanma kapasitelerini değiştirmemektedir.

Pediatri

16 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

TRIZOL 100 mg 7 kapsül - Kontredikasyonlar

Bu ilaca veya triazol grubu bileşiklere hassas kişilerde, akut veya kronik karaciğer yetmezliği olanlarda kullanılmamalıdır.


ÖZET İLAÇ BİLGİSİ

Reçete Türü: Beyaz Reçeteli

Gebelik Kategorisi : C

Gebelik

İlacın gebelik kategorisi C’dir

İlaç Formu : Kapsül

Geri Ödeyen Kurumlar:

SGK

Geri Ödeme Durumu - Ödenmez


ÖZET İLAÇ KULLANIM BİLGİSİ

Kullanım Zamanı:

İlaç kullanım zamanı hakkında bilgi bulunmamaktadır.

Uygulama Yolu:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

Günlük Kullanım Şekli:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

Uygulama Süresi:

İlaç yetkilisi tarafından bilgi girilmemiştir.

İLACI DEĞERLENDİRİN

Değerlendirme yapabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.

İLAÇ HAKKINDA SORU SORUN

Soru sorabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.