Yrd. Doç. Dr. Cengiz Güney

Yrd. Doç. Dr. Cengiz Güney

Branş:

Meslek Grubu: Genel Tıp Doktoru

  • - Yıl Tecrübe

0

İlgi Alani

1845

Görüntülenme

Genel Bilgiler

DENEYİMLER


MEZUN OLDUĞU ÜNİVERSİTE

Üniversite İsmi Belirtilmemiş

Çocuk Cerrahisi

Üniversite İsmi Belirtilmemiş

Mikrobiyoloji


SİGORTA ANLAŞMALARI

  1. SGK - Çocuk Cerrahisi

Konuştuğu Diller

  1. Türkçe

Soru Cevap

Cengiz Güney
Cengiz Güney - 15 Kasım 2014 - 00:00
2 4
17 gün P24 antijen testi uygun zamanda yapışmış ve negatif çıkmış.Rahatlayın.Yüksek oranda sizi endişelerinizden uzak tutuyor.P24 kaybolduktan sonra antikor(AntiHIV) kanda belirir.Bu süre de normalde7-8 hafta içinde beliriyor. Moleküler teste boşuna para harcamayın.Belirttiğim tarihlerde ilk testi onaylayan ikinci testi yaptırın,yeterlidir..
Cengiz Güney
Cengiz Güney - 13 Ekim 2014 - 00:00
7 8
Geçmiş olsun.Kuduz bulaşı yönünden kesinlikle bir tehlike mevcut değil.Kemirici hayvanlarda ,kedi ve köpek salyalarında bulunan bazı mikroplar yalanma esnasında tırnaklarına geçebilir.Tırmalama ile kedi tırmalama hastalığı (cat scratch disease) ve bazı kalp hastalıklarına yol açan ,ateş,lenf yumrularında şişme kliniği ile kendini gösteren hastalıklar oluşabilir. Antibiyotiklerle de kolayca redavi edilir.Sizde ateş ve lenf şişmesi olursa doktorunuza bu olaydan bahsedin. Dediğim konu milyonda bir ihtimal ama sizi de bilgilendirmek istedim.
Cengiz Güney
Cengiz Güney - 12 Ekim 2014 - 00:00
4 4
HIV ile ilgili olarak ilk 1-3 haqfta içinde P24 antijen testi ve bundan 2 ay sonrada Antiş HIV testi yaptırmanız yeterlidir. P24 testi sizi rahatlatacak ve 2 aylık bekleme sizi strese sokmayacaktır. korunmalı bir ilişki yaşamanız sizi korumuştur.Ben sizin hiçbir test yaptırmanızı önermem.Ancak yazınızda rahatlamak için test yaptırmalıyım ifadesi var.Bu nedenle HIV testlerini yazdım. İdrarda yanma için tam idrar tahlili yaptırın .Sonuçlarına göre değerlendirme yaparız.

UZMANI DEĞERLENDİR

Değerlendirme yapabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.

UZMANA SORU SORUN

Soru sorabilmek için sisteme üye olmanız / giriş yapmanız gerekmektedir.